دسته‌بندی نشده

چاپ کاتالوگ

چاپ کاتالوگ در مرکز چاپ پائیز

کاتالوگ، یکی از بهترین ابزارها برای معرفی محصولات یا خدمات برند شما به مشتریان و مخاطبان است. کاتالوگ ها معمولا جزئیات محصولات را به همراه تصاویری با کیفیت از آنها، به  نمایش می گذارند.

هزینه چاپ کاتالوگ، به متریال مورد استفاده در چاپ، تعداد صفحات، تیراژ، کیفیت چاپ و طراحی بستگی دارد.

متریال مورد استفاده در چاپ کاتالوگ

وزن کاغذ صفحات کاتالوگ

کاتالوگ ها در کاغذهایی با ابعاد و گرماژ متفاوت تهیه می شوند. کاغذ مورد استفاده در چاپ کاتالوگ، ممکن است اوزان متفاوتی از 135 گرمی تا 300 گرمی داشته باشد. ضخیم ترین کاغذ مورد استفاده برای چاپ کاتالوگ، کاغذ 300 گرمی است.

جنس coating یا روکش

کوتینگ مورد استفاده در کاتالوگ، بنا به نظر و سلیقه مشتری انتخاب می شود. ممکن است، برای چاپ کاتالوگ خود، روکش سلفون مات یا روکش سلفون براق را انتخاب نمایید، که هریک جلوه بصری خاصی به کاتالوگ می بخشد.

جلد کاتالوگ

بنا به درخواست مشتری، می توان برای کاتالوگ، جلد نیز تهیه کرد. جنس جلد و روکش آن نیز مانند صفحات داخلی کاتالوگ، قابل انتخاب است.

چاپ UV موضعی

می توان لوگو یا تصاویر را با روکش UV چاپ کرد که جلوه بسیار زیبایی به کاتالوگ می دهد و به دلیل مقدار کمی برجستگی و براق بودن، بسیار جلب توجه کننده است.

 

نوع صحافی

برای چاپ و صحافی کاتالوگ های بیش از 3 لت، ناچار باید از صحافی استفاده نمود و صفحات را به صورت بدون لت (مانند کتاب معمولی) به یک دیگر متصل کرد.

برای این کار ممکن است از منگنه معمولی در وسط صفحات کاتالوگ استفاده شود. منگنه لوپ نیز گزینه دیگری است که برای صحافی کاتالوگ هایی با صفحات کم کاربرد دارد.

اما برای کاتالوگ هایی با صفحات بیشتر، از چسب گرم برای صحافی و متصل کردن برگه ها استفاده می شود.

 

انواع کاتالوگ از نظر نوع صحافی و تعداد صفحات

 1. کاتالوگ تک برگی، به روی یک برگ کاغذ با گرماژ و روکش مورد نظر مشتری چاپ می شود.

 

 1. کاتالوگ دو لت یا 2 لته ، بر روی یک برگ کاغذ چاپ شده و از وسط خط تا می خورد. روکش کاغذ و گرماژ در چاپ کاتالوگ دو لت، قابل انتخاب است.

 

 

 1. کاتالوگ سه لت، بر روی یک برگ چاپ شده و به وسیله دو خط تا، به سه صفحه تقسیم می شود. روکش و گرماژ کاغذ در چاپ کاتالوگ سه لت قابل انتخاب است.

 

 1. کاتالوگ با صفحات زیاد، نیز مانند کتاب طراحی شده و می تواند ابعاد و گرماژ متفاوتی داشته باشد. توضیحات بیشتر، در قسمت صحافی کاتالوگ ذکر شد.

 

 

 

 

نکات مهم در طراحی کاتالوگ

کاتالوگ، یکی از اصلی ترین ابزارها در بازاریابی حضوری است و کیفیت طراحی و چاپ در آن، تأثیر زیادی در تصمیم گیری مشتری خواهد داشت. از این رو باید در طراحی آن نهایت دقت را به کار گرفت. بهتر است در طراحی کاتالوگ این نکات را در نظر بگیرید:

 • از به کاربردن تصاویر تار و کیفیت در طراحی کاتالوگ، جدا خودداری کنید. عکس ها و تصاویر مورد استفاده در طراحی کاتالوگ، باید دارای کیفیت (رزولوشن) و وضوح بالا باشند. رعایت این نکته در مورد تصاویر محصولات، بسیار مهم است.

 

 • برای درج تصاویر محصولات خود، از عکس های حرفه ای با نورپردازی و کیفیت مناسب استفاده کنید تا بهترین تأثیرگذاری را به روی مخاطبان شما داشته باشد. هیچ گاه از عکس های غیرحرفه ای که به وسیله موبایل یا توسط افراد آماتور تهیه شده اند، برای چاپ در کاتالوگ استفاده نکنید.

 

 • تمامی عناصر موجود در صفحات را به اندازه مناسب از لبه های کار فاصله دهید( لقی). این فاصله را در تمامی صفحات و قسمت ها رعایت نمایید.

 

 

 • کاغذهایی با گرماژ بالاتر، حس لوکس و گرانبها بودن را به بیننده منتقل می کنند. بنابراین برای معرفی محصولات یا خدماتی با هزینه بالا، بهتر است از کاغذهای سنگین تر استفاده نمایید. به عنوان مثال ترکیب کاغذ 300 گرمی با روکش سلفون مات یا براق، کاتالوگی بسیار نفیس ارائه می کند.

 

 • بهتر است برای جلوه بیشتر کاتالوگ، لوگوی برند را به صورت UV روی جلد چاپ نمایید. برای این کار، یک فایل تک رنگ از لوگو را در محل درست و دقیق روی فایل جلد قرار داده و به صورت تک لایه و PNG برای چاپخانه ارسال نمایید.
 • می توانید کاتالوگ را بر اساس نیاز خود، به صورت افقی یا عمودی و در سایز های مختلف طراحی نمایید.

 

 • در طراحی کاتالوگ هایی با اندازه کوچک (مثلا A5) ، نباید عناصر زیادی را در صفحات گنجاند. در کل بهتر است همیشه به اندازه کافی فضای خالی برای گردش چشم در نظر گرفته شود.

 

 

 • رعایت فونت و اندازه مناسب نوشته ها، به مخاطب کمک می کند تا محتوای کاتالوگ را بهتر درک کند.

 

چاپ کاتالوگ در مرکز چاپ پائیز

چاپ کاتالوگ در مرکز چاپ پائیز، به وسیله پرینترهای حرفه ای دیجیتال، انجام می شود. می توانید ضخامت کاغذ و روکش مورد نظر خود را انتخاب نمایید. طرح انتخابی برای چاپ کاتالوگ از نظر تعداد رنگ، عکس ها و طرح ها، هیچ محدودیتی نخواهد داشت.

چاپ کاتالوگ در تیراژ پایین نیز، امکان پذیر است. برای محاسبه هزینه چاپ، از فرم موجود در صفحه استفاده نمایید و یا با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *