آموزش

چاپ تراکت

چاپ تراکت در چاپ پاییز

تراکت، فلایر یا بروشور تک برگی، یکی از متداول ترین ابزارها، برای بازاریابی در کشور ماست. فلایر یا تراکت، معمولا در قالب یک برگی طراحی شده و اطلاعات مهم در مورد محصولات یا خدمات برند مورد نظر، روی آن درج می شود.

تراکت ها ممکن است به صورت یک رو، یا دو رو به چاپ برسند. همچنین بنا به نیاز مشتری، گاهی اوقات به صورت تمام رنگی و گاهی به صورت سیاه و سفید چاپ می شوند.

 

چاپ تراکت یا فلایر برای چه افرادی مناسب است؟

تراکت، در میان ابزارهای تبلیغاتی و بازاریابی، یکی از مقرون به صرفه ترین گزینه هاست. به همین دلیل، صاحبان کسب و کارهای کوچک و نوپا، تراکت را برای شروع بازاریابی خود انتخاب می کنند.

وجود گزینه های متنوع برای چاپ تراکت، این امکان را به شما می دهد، تا تراکت های خود را به صورت اقتصادی و ارزان قیمت و در تیراژ بالا، تهیه نموده و یا آنها را در قالبی نفیس و با کیفیت ممتاز به چاپ برسانید.

تنوع گزینه های چاپی، باعث شده است که چاپ تراکت یا فلایر، برای بسیاری از کسب و کارها، گزینه ای مناسب و جذاب، برای بازاریابی باشد.

 

کاغذ مناسب برای چاپ تراکت

برای چاپ تراکت، می توانید نوع کاغذ را از کمترین ضخامت (کاغذ تحریر) تا کاغذهای سنگین (مقوای گلاسه) انتخاب نمایید.

طبیعتا انتخاب کاغذهایی با ضخامت بیشتر، هزینه بیشتری نیز خواهد داشت، اما باعث می شود تا کارچاپی شما، از زیبایی بیشتری برخوردار بوده و جلوه ای نفیس تر داشته باشد.

شاید شما هم با صحنه ناخوشایندِ انبوه تراکت های نازک و سیاه و سفید، پشت درب منزلتان مواجه شده باشید. آیا در آن هنگام، به دیدن محتوای این نوع تراکت ها، تمایل داشته اید؟

بسیاری از افراد، تراکت های تبلیغاتی خود را روی کاغذهایی با کیفیت نازل و ضخامت پایین چاپ می کنند. متأسفانه انتخاب چنین کاغذهایی اثر دافعه ای داشته و مخاطب را دچار دلزدگی می کند. محصول نهایی در چنین مواردی، مانند کاغذ باطله یا هرزنامه به نظر خواهد رسید و مخاطب علاقه ای به خواندن آن نشان نمی دهد.

 

نوع روکش

در صورت سفارش چاپ تراکت یا فلایر، در مرکز چاپ پاییز، می توانید تراکت های خود را از نوع روکش دار و یا بدون روکش انتخاب نمایید.

روکش های قابل انتخاب برای چاپ تراکت، در دو نوع سفلون مات و سفلون براق، به شما مشتریان گرامی ارائه خواهند شد. استفاده از روکش در چاپ تراکت، باعث محافظت بیشتر از طرح چاپی شده و جلوه بسیار متفاوت و زیبایی به کار چاپی خواهد داد.

 

تیراژ

بسیاری از چاپخانه ها، سفارش های چاپی در تیراژ محدود را نمی پذیرند، اما در مرکز چاپ پاییز می توانید سفارش خود را در تعداد پایین (حتی پنجاه عدد) ثبت نمایید.

 

رنگی یا سیاه و سفید

تراکتی که به چاپ می رسانید، معرف محصولات و خدمات شماست. استفاده از طراحی حرفه ای و تصاویر جذاب، در چاپ تراکت، آن را به صورت مؤثرتری در دید بینندگان و مخاطبان به نمایش می گذارد.

در واقع آنچه مخاطب را به خواندن یک فلایر علاقه مند می کند، طراحی  جذاب،کیفیت چاپ و نوع کاغذ است. بنابراین بهتر است برای چاپ تراکت، از طراحی مناسب و تمام رنگی، به همراه تصاویری باکیفیت از محصولات خود، استفاده نمایید، تا بهترین اثرگذاری را روی مخاطب داشته باشد.

در صورت تمایل شما، چاپ تراکت سیاه و سفید (تک رنگ) نیز در چاپ پاییز امکان پذیر است.

 

امکانات ویژه

برای ایجاد جلوه هرچه بیشتر در تراکت های خود، می توانید از امکانات ویژه ای مانند چاپ UV موضعی، چاپ طلاکوب یا نقره کوب استفاده نمایید. به عنوان مثال، می توانید لوگو، آدرس یا شماره تماس خود را به صورت طلاکوب، روی تراکت درج کنید.

UV  موضعی، مانند لایه ای از لاک شفاف، قسمت های مورد نظر از طرح را پوشش می دهد تا آن قسمت ها در نهایت، براق و کمی برجسته تر به نظر برسند.

معمولا اکثر تراکت ها در ابعاد A4 و A5 و به شکل مستطیل، به چاپ می رسند. اما اگر به نمایش طرح های خاص و خلاقانه علاقه دارید، می توانید از قابلیت برش یا تیغ زنی، استفاده کنید. تیغ زنی، امکان دیگری است که به شما اجازه می دهد، تراکت های خود را در قالب های خاص و با اشکال دلخواه، تهیه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *